blogHeader

Tytuł: 5 sposobów na nawiązanie znajomości z innymi mamami

FR 5 Ways to Make New Mom Friends

Niełatwo jest nawiązywać znajomości będąc mamą w nowym miejscu. To tak jakbyś stała otoczona przez obce osoby na stołówce w pierwszy dzień szkoły i zastanawiała się gdzie najbardziej pasujesz. Tym razem jesteś na placu zabaw, masz na rękach dziecko, właśnie po raz tysięczny zaśpiewałaś mu piosenkę “Koła autobusu kręcą się” i jedyne o czym marzysz to konwersacja z kimś dorosłym. Czy to zbyt wiele?

Nie ważne czy jesteś w sklepie, na podwórku, czy w The Little Gym, jako świeżo upieczona mama nieustannie poszukujesz kontaktów z innymi mamami, aby porozmawiać o wszystkim i o niczym. Niezależnie od miejsca, poznawanie innych mam nie musi być stresujące i napawać cię paniką. Oto 5 wskazówek, dzięki którym z łatwością nawiążesz przyjaźnie z innymi mamami.

1. WYJDŹ Z DOMU. Naprawdę. Jak masz spotkać inne fajne mamy i się z nimi zaprzyjaźnić, kiedy cały czas spędzasz w domu? Zaangażuj się w jakieś spotkanie innych mam albo zapisz się do jakiejś grupy. Zapisz się na zajęcia dla dzieci z rodzicami w The Little Gym. Albo idź na plac zabaw i spróbuj wypatrzeć mamę, z którą możesz mieć coś wspólnego. To może być początek wspaniałej przyjaźni.

2. Znalazłaś przyjaciółkę? Weź od niej numer telefonu! Nie wstydź się! Znalezienie nowej przyjaciółki to jak umawianie się na randkę … jeśli mama ci się spodoba, weź od niej numer telefonu, tak abyście mogły spotkać się ponownie. Jeżeli za drugim razem nic z tego nie wyjdzie, przynajmniej nie powiesz, że nie próbowałaś!

3. Zaplanuj spotkanie. Znalazłaś fajną mamę? I ma dziecko w tym samym wieku co twoje? SUPER! Zaplanuj spotkanie. To najlepszy sposób na nawiązanie bliższej znajomości!

4. Zaplanuj wyjście z inną mama. Znajdź opiekę do dziecka, czas na wyjście mam. Umówcie się na kolację i ciesz się wspólnie spędzonym ze swoją nową przyjaciółką czasem. Mamy również zasługują na wolne!

5. Bądź sobą. To najlepszy sposób na znalezienie przyjaźni, która przetrwa.

Znalezienie nowej przyjaciółki-mamy nie zawsze jest proste, ale gdy ma się taka jedną lub dwie w pobliżu, robi to ogromną różnicę. Więc, następnym razem, kiedy będziesz w sklepie, na podwórku, albo w The Little Gym, nie bądź nieśmiała – sama rozpocznij rozmowę i zobacz co się stanie. W morzu jest pełno ryb, ani się obejrzysz i już będziesz miała grono przyjaciółek.


Comments