blogHeader

Korzyści z wykonywania obowiązków

FR Benefits of Chores

Czy dzieci potrzebują mieć swoje obowiązki? Według niedawno opublikowanego artykułu gazety Wall Street Journal , małe dzieci , które maja swoje obowiązki domowe “budują długotrwałe poczucie mistrzostwa w tym co robią, odpowiedzialności oraz ufaniu samemu sobie”. Który z rodziców nie chciałby tego dla swojego dziecka?

Artykuł mówi również o tym, że ci którzy zaczynali wykonywać swoje obowiązki w wieku 3-4 lat, są bardziej skłonni do utrzymywania pozytywnych relacji ze swoimi rodzinami, odnoszenia sukcesów w szkole oraz są bardziej empatyczni i otwarci na potrzeby innych. Czy musimy mówić coś więcej? Sprawdź 5 sposobów na zachęcenie twojego dziecka do pomocy w obowiązkach domowych:

1. Włącz muzykę, kiedy twoje dziecko zamiata podłogę w kuchni lub sprząta swoje zabawki. Muzyka w tle sprawi, że będzie wam razem przyjemniej wykonywać różne obowiązki.

2. Dzieci lubią dobra zabawę – ustaw czasomierz i zmotywuj je, aby wykonały swoje zadanie najszybciej (i najefektywniej) jak mogą.

3. Zastanów się w jaki sposób zachęcasz dziecko do wykonywania swoich obowiązków – zamień ten obowiązek w zabawę i daj dziecku świadomość pomagania ci w wykonaniu konkretnego zadania.

4. Ustal grafik obowiązków. Kiedy twoje dziecko wykona wszystkie obowiązki, pozwól mu wybrać nagrodę, taka jak np. spanie do późna w weekend, lody z mamą i tatą, albo wycieczka do zoo.

5. Baw się dobrze. Zachęcanie do wykonywania obowiązków w formie zabawy to najlepszy sposób, aby twoje dziecko wykonywało je teraz i w przyszłości.

Aby przeczytać cały artykuł, kliknij tu


Comments