blogHeader

6 spôsobov budovania sebadôvery u detí

FR 6 Ways to Build Confidence in Kids

Rodičia majú najväčší vplyv na dieťa. Ako rodič môžete veľa vecí ovplyvniť, veľa vecí zaviesť a tým posilniť sebadôveru Vášho dieťaťa.


Tu je 6 tipov pre posilnenie sebadôvery vášho dieťaťa.

1. Zoberme si aké komplimenty dávame svojmu dieťaťu. Slová chvály znamenajú viac, keď vyzdvihneme konkrétne to čo sa im podarilo, alebo čo spravili správne. Skúste použiť špecifickú pozitívnu spätnú väzbu, kde sa zameriavame na konkrétnu vec, ktorú spravili dobre, ako ich len pochváliť "dobrá práca". 2. Starajte sa o záujmy vášho dieťaťa. Každé dieťa je jedinečné a úlohou rodičia je pomôcť svojim deťom, aby cítili istotu a oporu v tom čo ich baví.

3. Poskytnúť deťom nekonečné povzbudenie. Vaše dieťa nikdy nezabudne aké pocity v ňom vyvolávate - to je dôvod, prečo je dôležité, byť tou najväčšou oporou vášho dieťa. Povzbudiť ich k tomu, aby sa nebáli dotknúť hviezd!

4. Neoznačujte Vaše dieťa prívlastkom „ako čokoľvek“- potom je to spôsob ako o sebe zmýšľa a to obmedzuje jeho rast.

5. Dôverujte viac Vášmu dieťaťu a nechajte niektoré rozhodnutia na nich.

6. Zamerajte sa na to, že pohár je poloplný- učte dieťa byť optimistom. Pozitívny prístup pomôže Vášmu dieťaťu nevzdávať sa a budovať si sebadôveru, s ktorou zažiari!

Budovanie sebadôvery začína už od skorého detstva. Je dôležité nastaviť dieťa na úspech, aby sa nebáli a chceli byť úspešnými. Skúste využiť týchto pár tipov, ktoré pomôžu rastu sebadôvery Vášho dieťaťa.


Comments