blogHeader

Piediatrzy apelują do rodziców o codzienne czytanie dzieciom!

FR Pediatricians Call for Parent to Read to their Children Everyday

Czytacie swoim dzieciom każdego dnia? Po wielu badaniach dotyczących istoty czytania dzieciom, Amerykańska Akademia Pediatryczna ogłosiła, że rodzice powinni codzienne czytać dzieciom na głos. Czytanie, śpiewanie mówienie do dzieci od chwili narodzin ma kluczowy wpływ na rozwój ich umiejętności czytania i pisania. W ciągu pierwszych trzech lat życia mózg dziecka jest jak gąbka, chłonie wszystkie docierające do niego informacje i rośnie szybciej, niż kiedykolwiek później. Dlatego tak ważne jest, żeby od samego początku rozmawiać z dzieckiem i usprawniać rozwój jego mózgu, żeby ułatwić im start w życiu.

Amerykańska Akademia Pediatryczna zachęca rodziców do stosowania kilku zasad w pomaganiu rozwoju małych mózgów:

1. Wspólne czytanie - czytaj dziecku CODZIENNIE od narodzin. To pomoże

2. Rymowanki, zabawa, rozmowy i wspólne śpiewanie.

3. Powtarzalność, regularne posiłki, zabawa i sen o stałych porach dają dzieciom rozwinąć umiejętności czytania i pisania. poczucie bezpieczeństwa. Dzięki rutynie dzieci wiedzą, czego mogą się spodziewać i jakie są oczekiwania wobec nich.

4. Nagradzanie za codzienne sukcesy - pochwały są najlepszą nagrodą!

5. Relacje, które są wzajemne, ciepłe i trwałe.

Codzienne czytanie na głos daje dzieciom ogromne korzyści, pomaga usprawnić ich słownictwo i umiejętności komunikowania się już na bardzo wczesnym etapie rozwoju. Stosowanie podpowiedzi Amerykańskiej Akademii Pediatrycznej dodatkowo pomoże przyspieszyć rozwój Twojego dziecka od chwili narodzin.


Comments