blogHeader

Benefity domácich prác

FR Benefits of Chores

Potrebujú deti domáce práce? Na základe nedávneho článku vo Wall Journal deti, ktoré pomáhajú s domácimi prácami „si budujú trvalý zmysel alebo trvalé ovládanie, zodpovednosť a sebestačnosť“. A čo by rodičia neurobili pre svoje deti?

Článok taktiež vyzdvihuje tie deti, ktoré začali s domácimi prácami okolo 3-4 roku, majú pozitívnejší vzťah s ostatnými členmi rodiny, dosahujú lepšie akademické výsledky, taktiež sú viac empatické a reagujú na potreby ostatných. Chcete sa dozvedieť viac? Prečítajte si 5 odporúčaní, ako priviesť svoje deti k domácim prácam:

1. Zapnite hudbu, kým dieťa zametá kuchyňu alebo upratuje svoje hračky. S hudbou si spolu domáce práce užijete viac.

2. Deti milujú zaujímavé hry – nastavte stopky a motivujte svoje deti, aby upratali čo najrýchlejšie (a najefektívnejšie).

3. Zvážte, ako pristupujete k domácim prácam – urobte z domácich prác zábavu a uistite deti, že vám “pomáhajú” dokončiť jednotlivé úlohy.

4. Zaveďte si tabuľku domácich prác – akonáhle si vyplní svoju tabuľku, nechajte ho vybrať si “odmenu” podľa ich rozhodnutia, ako zostať “dlhšie hore” cez víkend, ísť na zmrzlinu s maminou a ocinom, alebo výlet do ZOO či múzea.

5. Zabavte sa tým. Formou zábavy si vaše ratolesti vybudujú pozitívny vzťah nielen kým sú malé, ale aj keď vyrastú.

Pre celý článok kliknite sem


Comments