blogHeader

5 spôsobov, ako si čerstvá mamička nájde priateľov

Five-Ways-to-Make-New-Mom-Friends

Nie pre každú čerstvú mamičku je jednoduché nájsť si priateľov. Je to ako prvý školský deň v jedálni,  keď ste obklopení samými cudzími ľuďmi a snažíte sa zistiť, do ktorej skupiny patríte – akurát, že teraz ste na ihrisku, držíte vaše dieťa v náručí, práve ste dospievali „Kolo, kolo mlynské“ už asi po 1000-ci krát a už sa len chcete rozprávať s dospelými. Žiadate príliš?!


Či ste v potravinách, na ihrisku alebo v The Little Gym, ako čerstvá mamička si vyberáte potenciálne mamičky – priateľky, aby ste začali konverzáciu o HOCIČOM. Nech ste kdekoľvek, nie je dôvod na paniku. Tu je 5 tipov, ako si ľahko nájsť priateľov.

 

  1. CHOĎTE VON Z DOMU. Vážne. Ako inak si nájdete priateľky, keď budete zavretá doma ako v klietke celý deň?  Zapojte sa do aktivít pre mamičky s deťmi. Zapíšte sa na jednu z našich “Parent/Child” hodín. Alebo si na ihrisku vyhliadnite mamičky, s ktorými by ste našli spoločnú tému. To môže byť začiatok veľmi pekného kamarátstva!

  2. Už ste sa zoznámili? Vypýtajte si kontakt! Nehanbite sa! Hľadanie si kamarátky – mamičky je ako randenie. Keď sa zoznámite s mamičkou, s ktorou si rozumiete, vypýtajte si jej číslo, pre ďalšie stretnutia. A pokiaľ druhé stretnutie nevyjde, nevadí, môžete si povedať, že ste to aspoň skúsili.

  3. Naplánujte si stretnutie. Našli ste mamičku, s ktorou si rozumiete a má dieťa približne vo veku vášho dieťaťa? Výborne! Naplánujte si deň spolu. Takto si najlepšie s mamičkou poklebetíte.

  4. Naplánujte si “mamičkovské” stretnutie. Nájdite si niekoho, kto vám dieťatko postráži, pretože je čas na večer s mamičkami. Objednajte si dobré nápoje alebo jedlo a užite si večer bez vašich ratolestí s novými priateľkami. Aj mamy si zaslúžia večer voľno!

  5. Buďte sama sebou. To je ten najlepší spôsob, ako si nájsť priateľstvá na celý život.


Nie je vždy jednoduché, si ako čerstvá mamička, nájsť priateľov. Ale mať jednu alebo dve skutočné priateľky vie zmeniť celý váš svet. Takže nabudúce, keď pôjdete do potravín, na ihrisko alebo k nám do The Little Gym nehanbite sa, začnite s konverzáciou a uvidíte, ako to dopadne. Vo vašom okolí je veľa mamičiek, s ktorými si urobíte priateľstvá na celý život.Comments